Możliwość komentowania Co zrobić, aby jakoś wspomóc Polskę? została wyłączona

Obecna kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednakże nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. W końcu skupia wokół siebie sporo zamożnych państw. Ciągle UE jest federacją niezmiernie bogatych państw.
Oczywiście nie wszystkie z nich są bardzo zamożne, ale w porównaniu z choćby większości państw w Azji, to tak czy siak UE to wielka potęga. I chociaż ostatnimi czasy niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to powinniśmy wiedzieć, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż oczywiście wcale nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny bądź Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak wielkim minusem tej organizacji jest najzwyczajniej w świecie to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi gospodarcze – bądź aspirujące do ich miana, szybciej nas doganiają. To źle, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie tak będzie, lecz trudno powiedzieć czy np. problem dotyczące wielkiego bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych ludzi, bardzo szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los choćby Włoch, a więc co prawda bogatego kraju, który jednak ma wielkie kłopoty? Trudno w jednoznaczny sposób powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.